CLIC RECYCLE treedt toe tot de Bernard Magrez Start-Up Win Class van 2026

23-01-2026

CLIC RECYCLE kondigt met trots haar selectie aan voor de Bernard Magrez Start-Up Win Class van 2026, de enige incubator ter wereld die volledig is toegewijd aan innovatie binnen de volledige waardeketen van wijn — van wijngaardpraktijken tot marketing en de proefervaring.

De Bernard Magrez Start-Up Win-incubator verwelkomt momenteel haar 6e lichting en heeft sinds de oprichting in 2021 meer dan 150 startups ondersteund, waarmee zij zich heeft gevestigd als een belangrijke katalysator voor innovatie in de wijnsector. Na een competitieve oproep tot kandidaturen werd de lichting van 2026 — ook wel bekend als de "Bordeaux – Primeurs"-class — geselecteerd door een jury van erkende experts, met ondersteuning in samenwerking met Unitec.

De incubator is gevestigd op de 4 Grands Crus Classés — Château Pape Clément, Château La Tour Carnet, Château Fombrauge en Clos Haut-Peyraguey — en biedt startups bevoorrechte toegang tot een uitzonderlijk ecosysteem van wijnhuizen, sectorprofessionals, investeerders en technische experts.

De geselecteerde projecten weerspiegelen de meest urgente uitdagingen van de sector, waaronder klimaatadaptatie, duurzame landbouw, circulaire-economiemodellen, digitalisering en productinnovatie. Samen laten zij zien hoe innovatie concreet bijdraagt aan de structurele transformatie van de wijnindustrie.

Binnen deze lichting ontwikkelt CLIC RECYCLE innovatieve biogebaseerde materialen die zijn ontworpen om ecosystemen te regenereren en de veerkracht van de landbouw te versterken. Onze gepatenteerde oplossingen, CLIC TERRA en CLIC SEA, zijn gemaakt van menselijk haar, plantaardige vezels en hennep, en zijn ontwikkeld om de bodemvruchtbaarheid te herstellen, de afhankelijkheid van plastics, water en chemische inputs te verminderen en biodiversiteit te ondersteunen. In combinatie met digitale technologieën zoals IoT, AI en data-analyse ondersteunt ons platform wijnbouwers en agrarische stakeholders bij de overgang naar regeneratieve en circulaire praktijken.

In het kader van Wine Paris 2026 zal de Bernard Magrez Start-Up Win-incubator officieel de Class van 2026 presenteren op woensdag 11 februari om 10:00 uur, op het WineTech Perspectives-podium. Daar zullen de ondernemers van de lichting hun oplossingen pitchen en in gesprek gaan met het wereldwijde wijn- en innovatie-ecosysteem.

CLIC RECYCLE voelt zich vereerd om deel uit te maken van deze gemeenschap van innovators en kijkt ernaar uit samen te werken met partners die zich inzetten voor een duurzamere, veerkrachtigere en toekomstgerichte wijnindustrie.

Lees hier meer over de Bernard Magrez Start-Up Win-incubator en de startups die de toekomst van de wijnindustrie vormgeven.